Промислові виставки як ліки для світової економіки

Промислові виставки як ліки для світової економіки

«Нам не потрібні ліки, яке страшніше, ніж сама хвороба», – так Дональд Трамп висловився в своєму твіттері з приводу згубного впливу тотального карантину на економіку США. Це сказав президент держави, яка може собі дозволити влити кілька трильйонів доларів емісії в світову економіку без помітних наслідків, що вже тоді говорити про економічний спад і зниження рівня життя в інших країнах, які не мають і сотої частки таких можливостей. Судячи зі всього, лідери цих країн починають усвідомлювати, що COVID-19 буде нашим супутником ще довгий час, але потрібно вже зараз виробляти алгоритми виходу з суворого карантину поки наслідки його впливу на економіку не стали незворотними. Звичайно, мова йде не про повне зняття всіх обмежень, а про вироблення розумного набору інструкцій у трудовій діяльності, які дозволять людям повернутися на свої робочі
місця з дотриманням необхідних заходів безпеки.

У даній статті хотілося б торкнутися сфери діяльності, яка все ще перебуває під забороною, але, як нам здається, несе в собі ефект мультиплікатора для майбутнього відновлення світової економіки. Йдеться про промислові виставки і ярмарки. Дані заходи є індикаторами стану справ в конкретному секторі економіки. За ним експерти визначають технологічні новинки і тренди, стан ринку (сукупність виробників і покупців) і перспективи його розвитку. У нинішній час загального затишшя для відновлення ділової активності та запуску нових контрактів, а, отже, і відновлення активної роботи на підприємствах, промислові виставки здатні стати необхідним каталізатором.
Це актуально для всіх типів таких заходів, будь то аграрна виставка, електротехнічна, косметологічна, харчова або будівельна. компаніям необхідно дати можливість зустрітися, побачити нові тенденції на їхніх ринках, сісти за стіл переговорів і домовитися з партнерами про варіанти взаємовигідної співробітництва.
Найцікавіше, що відновлення професійних виставкових заходів призведе до економічного зростання не тільки в сфері конкретної спрямованості виставки, а й десятка супутніх. Навіть проведення самого заходу неминуче спричинить за собою грошові вливання в готелі, транспорт, громадське харчування та інші послуги, необхідні його учасникам. За даними Всесвітньої асоціації виставкової індустрії «UFI», у всьому світі виставковий сектор щорічно генерує 81,1 млрд. доларів ВВП і дає загальний економічний ефект у розмірі 325 млрд. доларів. це робить сектор 56-й за величиною економікою в світі, більше, ніж Угорщина, Кувейт, Еквадор або Україна. Що ж стосується необхідних заходів безпеки, вони досить прості і такі що можна реалізувати, а організатори виставок, бізнес яких ось уже третій місяць перебуває в паралізованому стані, точно готові гарантувати їх дотримання.

 

Далі пройдемося по конкретним правилам безпеки, які, впевнений, будуть зрозумілі не тільки колегам «виставківцям», а й усім, хто хоч раз брав участь у подібних заходах.

1. Кожен відвідувач на вході в виставковий центр (далі ВЦ) буде отримувати маску, рукавички і САНІТАЙЗЕР, вони вже будуть включені у вартість вхідного квитка. У зв’язку з цим деяке подорожчання квитків тільки позитивно позначиться на якості заходу, так як дозволить відсікти нецільову аудиторію, так званих збирачів сувенірів. Залишаться тільки професійні учасники та відвідувачі, які і принесуть максимальну користь один одному.

2. Вхідні групи ВЦ будуть оснащені мітками безпечної дистанції і зоною температурного скринінгу відвідувачів.

3. Необхідно погодити норму кількості відвідувачів на квадратний метр виставкового центру і контролювати її дотримання. Наприклад, при введенні норми не більше ніж 1 людина на 5 м 2, ми, шляхом нескладних арифметичних розрахунків, розділивши загальну площу виставкових залів (скажімо 30 000 м 2) на 5 м 2 отримаємо допустиму кількість в 6 000 відвідувачів, одномоментно знаходяться всередині павільйонів. Контролювати її можна за допомогою установки лічильників відвідувачів, які вже десятиліття стояти в магазинах торгових центрів. Вартість таких апаратів на сьогоднішній день починається від 200 доларів за одиницю, що робить їх доступними для установки абсолютно на всіх входах і виходах ВЦ. Сполучені в мережу, вони дозволять менеджерам всіх вхідних груп бачити на екранах своїх ноутбуків загальну кількість людей всередині приміщень і доступну кількість місць для нових візитерів. Якщо раптом буде існувати ймовірність виникнення величезної кількості бажаючих відвідати захід (більше 6 000 одномоментно), можна видавати квитки із зазначенням конкретної дати або навіть часу відвідування.

4. Після закінчення кожного робочого дня виставки, коли люди покинуть павільйони, там будуть проводитися необхідні дезинфікуючі заходи.

5. Деякі зміни варто внести і в архітектуру виставок. Проходи між стендами – зазвичай є слабкими місцями з точки зору соціальної дистанції. Їх ширина повинна бути збільшена з звичних 2,5 – 3 метрів до 4 – 5 метрів. Також варто відмовитися на деякий час від проведення розіграшів і майстер-класів, якщо не буде передбачена можливість уникнути масового скупчення людей на невеликій площі.

6. Виставкові стенди, які служать міні-офісами компаній на час заходи, повинні бути на 70% відкритими. Рецепція, за якою зустрічають відвідувачів, буде знаходиться всередині стенду на відстані мінімум півметра від проходу, щоб не було скупчення людей. Кількість представників компанії, які одномоментно працюють на стенді буде обмежено узгодженою нормою людини на метр квадратний. Скажімо, якщо і тут за норму буде прийнято співвідношення в 1 представник на 5 м 2, то на стенді 15 м 2 зможуть приймати відвідувачів 3 працівника компанії-учасника виставки. Як показує практика, такої кількості представників цілком достатньо для якісної роботи.
Автор не претендує на те, що вище викладений повний і вичерпний перелік необхідних заходів. Але навіть при дотриманні тільки всього перерахованого стає очевидною можливість щодо безпечного відновлення виставкових заходів. Крім того, компанії-організатори та виставкові центри готові в повному обсязі виконати всі приписи, так як їх фінансові втрати від нинішнього вимушеного простою в сотні разів перевищують витрати необхідні для відкриття виставок з дотриманням нових норм безпеки. Все, що необхідно від урядів країн, узгодити розроблені і запропоновані алгоритми і дати зелене світло для проведення виставкових заходів.
Ми знаємо, що в багатьох країнах частина виставкових центрів переобладнані на тимчасові госпіталі для прийому хворих COVID-19, а в павільйоні «Bernexpo», наприклад, проходять засідання Федерального перламенту Швейцарії. Однак це тільки
мала частина існуючих в світі ВЦ, більшість же з них зараз стоять безглуздо спустілими і не приносять ніякої користі суспільству. В цей самий час, відновлення в них промислових виставок здатне знову дати роботу мільйонам людей і викликати суттєве зростання ділової активності та відновлення економіки в цілому.

Провівши кілька місяців на самоізоляції, по-особливому починаєш цінувати живе людське спілкування, погляд очі в очі і цінність нових ділових контактів.

Все це можна отримати на виставкових заходах, які, як автор сподівається, нам представитися можливість відвідувати вже в недалекому майбутньому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *